Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme začínali

7. 6. 2016

V roce 2005 nás napadlo, že bychom mohli udělat něco pro svoje zdraví.  Když pro svoje, proč ne i pro cizí.Jaký sport? Běh, běhat mohou téměř všichni a je to zdravý pohyb ve všech směrech. Nepotřebujeme drahou výbavu. Zapojíme do toho všechny, od malých dětí až po letité kmety. A šetříce jejich klouby, budeme běhat cross.

Začínali jsme takříkajíc na zelené louce. Vlastně doslova. Pro vítěze jsme připravili poháry, diplomy; pro dětské kategorie ještě za čtvrté místo medaili. Stupně vítězů vyrobil místní sponzor, startovní čísla jsme dali dohromady kdovíjak. Získali jsme pro svůj běh i rozhodčí s licencí, kteří s námi spolupracují dodnes.

První dva ročníky jsme připravili na místním fotbalovém hřišti a přilehlých loukách. Zázemí nebylo ideální a tak jsme hledali lepší prostředí. Našli jsme prima místo u rekreačního střediska, kterému se říká PEKLO. Ale věřte mi, je tam jako v ráji. Chráněné údolí s potůčkem, blízký les a rybník. Rekreační zařízení poskytovalo vše, co jsme potřebovali. Od třetího ročníku se tedy běhá na Pekle.

Jenže jsme parta, která stále vylepšuje, co může. Napadlo nás, že by bylo fajn mít na diplomech podpis některého z našich sportovců. A tak máme diplomy s podpisy nad jiné vzácnými. A jak je získáváme? Tak to si necháme pro sebe, promiňte.

Pro jedenáctý ročník jsme opět připravili změnu - naše vlastní startovní čísla. Pro další ročník? Uvidíme.